slogan

22 Mayıs 2014 Perşembe / Saat: 17.55 / Süre: 83’ / Yönetmen: Albina ÖZDEN, Ayris ALPTEKİN, Fehime SEVEN, Nazlı BULUM, Sefa TOKGÖZ

Amatör bir ruhla, basit kameralarla, bazen ters ışıkla, ama her zaman tam samimiyetle Gezi Parkı’nın etrafında dolaşan gençlerin filmini izliyoruz. Gençler ‘90 kuşağından, konuştukları insanlar iseGezi Parkı’nda sanki kozalarından yeni çıkmış arkadaşları ve onların anne-babaları. Bazen evleri, oturma odalarındaki kanepeleri ziyaret ediyoruz.

Gecelerini ve gündüzlerini parkta geçirmekte olan gençler, yanlarında anne-babaları ya da büyükanneleri, en korktukları anları, en güldüklerisloganları, anladıklarını ve anlamadıklarını anlatıyorlar. Büyükler bazen endişeli, bazen çocuklarından emin. Taksim’de, şu sözü geçen ‘apolitik’kuşağın gözleriyle dolaşıyor, yalnızca evlerin içinde değil, çiçekçilerin orada, Talimhane’de, meyhanelerde, ağaçların altında, sokak köpekleriyle arkadaş olanların hayatlarında olan bitene yeniden tanık oluyoruz. Saflık ve sevgi ile ‘politika’ arasında, yürümeye alışık olmadığımız bir kısa yolun filmi bu.

http://www.egebelgesel.com/administrator/index.php?option=com_media